Nejlepší akční filmy 2013

Konec roku 2013 je za námi a mně nezbývá nic jiného, než s úsměvem na tváři napsat tunu článku na téma nejlepší **** filmy 2013. Za hvězdičky si můžete doplnit jakýkoliv myslitelný filmový žánr. Jako první to budou akční filmy. Výsledný žebříček byl seskládán na základě Vašeho hlasování v anketách.

U každého titulu najdete odkaz na český trailer nebo alespoň s českými titulky a samozřejmě krátký popisek.

Seznam nejlepších akčních filmů 2013
1. Rivalové – Bezkonkurenčně nejlepší film letošního roku. Sportovní životopisné drama, které popisuje zběsilý souboj mezi formulovými velikány. Na jedné straně precizní Niki Lauda a na druhé playboy James Hunt. Rivalové jsou natočeny podle skutečného příběhu. Samotný Niki se velkou měrou podílel na vzniku.
Trailer | Ke stažení

2. Kapitán Phillips – I druhou příčku seznamu okupuje příběh, jenž se skutečně odehrál. Režisér Paul Greengrass se rozhodl natočit film o loupeživých útocích somálských pirátů na přepravní lodě. Hlavní roli hraje Tom Hanks a je kapitánem na nákladní lodi Maersk Alabama.
Trailer | Ke stažení

3. Iron Man 3 – Tony Stark již potřetí zachrání USA před nebezpečným šílencem.
Trailer | Ke stažení

4. Star Trek: Do temnoty – Osobně hodnotím druhé pokračování Star Trek o poznání lépe, než tomu bylo u jedničky. Tehdy mi nesedla, i přestože jsem ji viděla v kině. O čem je dvojka? Na úvod jsou kapitán Kirk a Spock díky pravdomluvnosti Spocka rozděleni, aby se později opět spojili a spolu se schopnou posádkou lodi Enterprise zastavili nadupaného maniaka a hlavně odhalili pravdu.
Trailer | Ke stažení

5. Hunger Games: Vražedná pomsta – Ačkoliv jsem velká fanynka americké herečky Jennifer Lawrence, tak její sérii Hunger Games se úspěšně vyhýbám. Vražedná pomsta je prý o poznání lepší.
Trailer | Ke stažení

6. Thor: Temný svět – Herec Chris Hemsworth měl letos hvězdný rok. Thor Temný svět navazuje na předešlé události a rovněž na příběh Avengers. Thor se snaží nastolit mír ve vesmíru, ale jeho zběsilý bratr nedá pokoj.
Trailer | Ke stažení

7. Nevědomí – Tom Cruise pracuje jako servisní technik na naprosto zničené planete Zemi. Každý den odvádí stále stejnou práci a nudného deliria ho občas vyvede již dlouho se opakují sen. Je to spíše taková vzpomínka na dřívější život před katastrofou. Vidí v ní sympatickou ženu (O. Kurylenko). Nakonec se s ní setká. SPOILER! A zjistí, že celou dobu stál na špatné straně barikády.
Trailer | Ke stažení

8. Plán útěku – Ray Breslin (S. Stallone) je profesionál v utíkání z nejlépe střežených vězení. Dobrovolně se nechá zavřít a pak hledá praskliny v systému, aby zdokonalil zabezpečovací systém daného zařízení. Do pasti se Ray chytne v okamžiku, kdy nastoupí na novou zakázku. Jak se ukáže, ředitel věznice je fanatickým fanouškem Breslina a podle jeho nedávno vydané knížky zdokonalil všechny potenciální hrozby. Ray je tak v pasti a není nikoho, kdo by ho mohl zachránit.
Trailer | Ke stažení

9. Na život a na smrt – Válečný akční film, který se točí okolo 4 členů Navy Seal. Ti v roce 2005 vyrazí na tajnou misi do Afganistanu, aby zde zneškodnili vysoce postaveného přítele Usámy bin Ládina. Při průzkumu lesa narazí na mladého pastevce. Skupina řeší, co s ním. Zabít nebo nechat jít a riskovat tím případné prozrazení?
Trailer | Ke stažení

10. Světová válka Z – Akční horor se spoustou zombie.
Trailer | Ke stažení

Co se líbilo nejvíce Vám?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Filmy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s